Bugün hiç üşenmeden ABD Başkanı ve Cumhurbaşkanımızın Twitter profillerine girdim paylaşılan fotoğraflara baktım. Gördüm ki; bir lider sadece görünüşüyle bile bütün dünya da fark yaratabiliyor. Türkiye’nin farkı işte burada.

Bir tarafta babası biryerlere gelmek için kadın tüccarlığı yapmış Frederick Trump’ın oğlu Donald, bir taraftada halkının desteğiyle girdiği her seçimde büyük bir farkla iktidara gelmiş Recep Tayyip Erdoğan. Tabii şimdi birilerinin çiğerine oturacak, bunları söylemek taraf olmak değildir. Kininizi lütfen başka yerde kusun. Halk’ın gücünün üstünde güç yoktur.

Halk’ın seçtiği Cumhurbaşkanı’nı eleştirip Trump’u övenlerin ne yapmak istediği açıkca ortada. O kadar kendilerini belli ettiriyorlar ki; pişkinliklerini midemiz bulana bulana izliyoruz. Siyasi görüşlerin farklılığı ayrıdır, herkesin kendine göre siyasi görüşü vardır.

Herkesin siyasi görüşüne saygı duymak zorundayız ancak seçilmiş bir liderin tartışması olmaz. Siyaset seçim sürecinde yapılır. Bu şekilde eleştiriler Türkiye’ye sıkıntı yaşatıyor. Türklere de sıkıntı yaşatıyor. Siyasi farklılıkları bir köşeye bırakmak zorundayız. Birileri tüm bu sıkıntılardan fırsat çıkartmak; Türkiye’yi Afrika ülkelerine çevirmek istiyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ı sevin demiyorum. Trump’a övgü yağdırırken, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı eleştirmeyi bırakın diyorum. Eğer Türkiye ülkenizse; oda Türkiye’nin Cumhurbaşkanı (NOKTA..


Like it? Share with your friends!

43 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments