Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

Yetmez mi artık?

Bugün hiç üşenmeden ABD Başkanı ve Cumhurbaşkanımızın Twitter profillerine girdim paylaşılan fotoğraflara baktım. Gördüm ki; bir lider sadece görünüşüyle bile bütün dünya da fark yaratabiliyor. Türkiye’nin farkı işte burada.

Bir tarafta babası biryerlere gelmek için kadın tüccarlığı yapmış Frederick Trump’ın oğlu Donald, bir taraftada halkının desteğiyle girdiği her seçimde büyük bir farkla iktidara gelmiş Recep Tayyip Erdoğan. Tabii şimdi birilerinin çiğerine oturacak, bunları söylemek taraf olmak değildir. Kininizi lütfen başka yerde kusun. Halk’ın gücünün üstünde güç yoktur.

Halk’ın seçtiği Cumhurbaşkanı’nı eleştirip Trump’u övenlerin ne yapmak istediği açıkca ortada. O kadar kendilerini belli ettiriyorlar ki; pişkinliklerini midemiz bulana bulana izliyoruz. Siyasi görüşlerin farklılığı ayrıdır, herkesin kendine göre siyasi görüşü vardır.

Herkesin siyasi görüşüne saygı duymak zorundayız ancak seçilmiş bir liderin tartışması olmaz. Siyaset seçim sürecinde yapılır. Bu şekilde eleştiriler Türkiye’ye sıkıntı yaşatıyor. Türklere de sıkıntı yaşatıyor. Siyasi farklılıkları bir köşeye bırakmak zorundayız. Birileri tüm bu sıkıntılardan fırsat çıkartmak; Türkiye’yi Afrika ülkelerine çevirmek istiyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ı sevin demiyorum. Trump’a övgü yağdırırken, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı eleştirmeyi bırakın diyorum. Eğer Türkiye ülkenizse; oda Türkiye’nin Cumhurbaşkanı (NOKTA..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir