Ortak noktamız,

Her şeyin farkında olmamız ve hiçbir şey yapmamak. Sorun belli, çözüm belli. Sadece insan olmanın az biraz sorumluluğunu almamız gerekiyordu. Alamıyoruz, dertlerin her saat arttırdı bir çağda, zorla da olsa yaşam savaşı veriyoruz. Geldiğimiz nokta, insanlığı aramaya başladığımızdan Çok daha farklı.

Aradıklarımız bulduklarımızın şehvetiyle kendine bağlıyor. Bununla birlikte, Teknoloji denilen, özel yaşam yansıması her geçen gün büyüyen bir sektör haline geliyor. Büyük yatırımlar teknoloji ile birlikte ilaç geliştirmelerine olanak tanıyor. Sosyal olmayan insanlık, a sosyal yaşantısına dahil ettiği teknoloji ile kişisel gasbı üstüne para vererek destekliyor, gelişmesine, zengini daha zengin yapmasına kol kanat geliyoruz. Alenen..

Söyleceğimiz çok şey var ancak, hukuk gibi, demokrasi gibi kavramlar hak ettiğinden fazla kullanılıyor. Kendi elimizle seçtiğimiz siyasi karakterler, her geçen gün hayatın pahalılaşmasına destek sunuyor. Vergi getiriyor. Kolayı zorlaştırıyor, ne için!?? Rant için, daha çok para daha çok itibar için. Başkanlar, Krallar, İmparatorlar.. Neleri gördük, hiçbir şey anlamış değiliz. Anlama konusunda ilacın vücutta uzun süre kullanılan kimyasal maddeler gibi bir sindirim söz konusu. Piskolojik ilaçların dünyada her geçen gün artması. Milyarlarca kimyasal ilacın insanların vücudunda yer almış durumda.

Kendi elimizle sadece kendimize değil, aynı zamanda bizden sonra gelen nesilinde geleceğini alenen katlediyoruz.


Like it? Share with your friends!

85 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments