114 shares

“Belçika’da Türkçe medyaya itibar kaybettirenler er ya da geç bu işin bedelini öderler” demiştik. Elbette bizde bu konuda konuşacağız ama her şeyin bir vakti vardır. Yıllarca yaptıklarınıza kimse ses edememiş. Biz ettik, bu yüzden bize düşman kesildiniz. Bu yüzden bizi hedef tahtası haline getirmek istediniz. Ancak görmediğiniz bir şey vardı. Oda her yaptığınızı elinize yüzünüze bulaştırdığınızdı. Bu yüzden sizi hiç ciddiye almadık. Bu yüzden her yaptığınız pisliği görmezden geldik. Biz Allah’ın adaletine güvendik. Ondan istedik; ondan bekledik. Allah her zaman adaletiyle tecelli edendir. Bundan sonra da doğru bildiğimiz ne varsa onu yapacağız. Kimsenin şüphesi olmasın.

Unutulmasın ki
“Mey biter saki kalır,
Her renk solar haki kalır,
Diploma insanın cehlini alsa da;
Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..”(Fuzuli)

Ve ayrıca, menfaatlerin bir araya getirdiği şahsiyetler, menfaatleri kadar toplumun nazarında olduğunu unutmamalıdır. Herkes işi görülmeye kadar ayıya dayı der. Marifet işi görüldükten sonra da ayıyla iyi geçine bilmektedir. Tabi onlarla menfaati bitmişler bunu iyi bilirler. Onlar bilhassa ağızlarının payını almışlardır. Onlar bizden çok o insanlarla görüşmüş, onları iyi tanımışlardır. Ne kadar pislik olduklarını, ses çıkartırlarsa bağlarının ağrıyacağını çok ama çok iyi bilirler. Tabii neden başları ağrısın ki.
Ne şiş yansın ne de kebap.
Şimdi soruyorum size; görmezden gelmişlik adilik değil de nedir?
Bu pisliği size sıçrattıklarında yine başınız ağrımayacak mı?
Adı pislik olduktan sonra içinden ne çıkacağının ne önemi var?
İki tarafı idare ederken başınızın ağrımayacağı garantisi mi var?
Hala neden bu insanlara itibar kazandırma zahmetindesiniz?
Şerefi, haysiyeti, insanlığını egoları uğruna yerle bir etmiş,
İki ayağı bile çukura düşmüş bu zavallı insanlarla hala neden oynuyorsunuz?
Yüzlerine bakarken hala nasıl gülebiliyorsunuz?

Her neyse,
Allah kimseyi şeytani bakışla İlah’ı zikredenlerden eylemesin.
Alenen gelecek Nesil’in hayatını mahvetmektesiniz, daha ne diyeyim.

Suat Bezeng
21 Mayıs 2018
Brüksel


Like it? Share with your friends!

114 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments