Schaerbeek’te polise saldırı : 1 Polis yaşamını yitirdi

Bugün akşam Brüksel'e bağlı, Türk ve Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Schaerbeek sınırları içerisinde birileri iki polise saldırarak birinin ölmesine diğerinin de yaralanmasına neden oldu.

Her şeyden önce hayatını kaybeden polis memurunun ailesine ve tüm Belçikalılara baş sağlığı dilerim. Toprağı bol olsun. Yaralı olan polis memurumuza ise Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Her olayda olduğu gibi bu olayda da maalesef ki İslamiyete, bu kişileri ise sözde Müslüman ilan etmeye çalışan provokatörlerin cirit attığını görüyoruz.

Böyle bir şeyin kabulü bir tarafa, dile getirilebilmesi dahi kabul edilemez. Bizler bu ülkenin birer parçalarıyız.

Bu polisler bizlerin güvenliğini sağlıyorlar. Bizler için hayatlarını veriyorlar. Bizler nasıl olurda Allah’ın dinine iman edip bu polislere aynı zamanda zarar verebiliriz?

Allah’ın kitabına inanan her Müslüman bilir ki bu birliği bozmak isteyen Hak’a değil ancak iblise hizmet etmiştir.

Biz biliyoruz ki bizim dinimiz bizedir;
Başkasının ki başkasınınkinedir.

Hiç kimse yoktur ki yediği kapa pisleyerek adını temiz tutabilsin. Hiç kimse yoktur ki yediği kaba pisleyen kadar aşağılık ve de şeref yoksunu olmasın.

İslamiyet, bu ülkelerde bizleri kardeşçe bir arada yaşamaya teşvik ediyor. Şiddete yönelenlerin gerekçeleri, uydurdukları sığınakları her ne olursa olsun bu bir kitleye, bir topluluğa mal edilmemelidir.

Bu kişilerin en ağır cezayı almasını yürekten temenni ediyorum. Belçika bizim vatanımız. Buradaki herkesle aynı coğrafyanın kaderini, aynı kaderin bedelini ödüyoruz.

Birileri bu birlik ortamını bozmak istiyor ve bunun için uğraş içindedir. Lütfen bu birliğimizi bozmayalım. Lütfen birbirimize nefret kusmayalım. Kimler huzurumuzu bozmaya yelteniyorsa onlarla hep birlikte uğraşalım. Köklerini kazıyalım. Ayağımızın altında çiğneyelim. Ama lütfen bunlara fırsat vermeyelim.

Bu acıyı yüreğimizde hissediyoruz. Tüm polis teşkilatının üzüntüsünü yüreğimizde hissediyoruz.

Allah yar ve yardımcımız olsun.
Bu şer odaklarına fırsat vermesin,
Bu birliğimize zeval vermesin.

#Belçika #Avrupa #İslamofobi

Suat BEZENG

Suat Bezeng; Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Bezeng Mersin doğumlu olup, Belçika’nın başkenti Brüksel’de yaşamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu