Neyin peşindesiniz?

Schaerbeek'te katledilen polis memurunun akabinde katili de bir güzel lanetleyerek çoğumuz içini rahat ettirdi ve gündelik hayatına yönelerek kaldığı yerden devam ediyor.

Oysaki buradan alınması gereken büyük dersler vardı. Yasin adında, 30’lu yaşlarda bir gencin ne hale geldiği mesela bunu kimse gündemine getirmedi. Oysaki bugün olanlardan herkesin kendince payı vardır.

Özellikle, Müslüman kökenli siyasetçilere, STK ve derneklere, Büyükelçilik ve Konsolosluklara, buraya gelip durumu izleyen Müslüman yetkililere kadar herkesin bu olanlarda kendince payını görmek mümkündür.

DEAŞ denen terör örgütü, 14-15 yaşındaki çocuklarımıza el atmış durumdadır. Belçika istihbaratı olmasaydı herhalde çocuğu bunlara bulaşmayan kalmamıştı. Allah Belçika Devletine güç ve kuvvet versin.

Müslümanlar kendine düşen sorumluluğu almış olsaydı, çocuklarına doğru dürüst baksaydı, bu pisliklerin kucaklarına atmasaydı bugün Belçika istihbaratı da rahat ediyor olabilirdi.

Nitekim devletin imkanlarına güvenipte çocuğunu ortada bırakan zaten ahmağın önde gidenidir. Bu yüzdendir ki, herkesin kendince sorumluluğunu artık üstlenmesi gerekir.

Aksi halde daha çok Yasinler, Muhammed’ler kaybeder, zerre kadar fayda sağlamış olmaz aksine, kendi çocuklarımızın geleceğini, ülkemizdeki refahı, şehirlerimizi, her şeyimizi bu terör örgütleri yüzünden tehlikeye atmış oluruz.

Sözüm Müslümanlaradır kendinizi silkeleyin bu sorumsuzluğun günahı büyüktür. Dünya malı dünyada kalır, en güzel servet ahlaklı bir çocuk yetiştirmektir. Dünya malına aldanıp bu çocukları bu çukurlara iterek cehennemde kendinize yer açıyorsunuz. Bunun farkına varın. Bu kaybedilen çocuklar üstelik sadece kendine de değil, başkalarına hatta binlerce insanın bile canına neden olarak büyük bir yıkıma neden oluyorlar.

Bir muhasebesini yapın, çocuklarınıza sahip çıkın.
Allah var!

#Belçika #Avrupa

Suat BEZENG

Suat Bezeng; Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Bezeng Mersin doğumlu olup, Belçika’nın başkenti Brüksel’de yaşamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu