Kişi ne olursa olsun önce insan olmalı. Şu sıkıntılı süreç, herkesin kendini silkelenmesi için bir fırsata dönüştürmesi gerekir. Dün bu Dünya’da, kin, nefret, egoistçe yaşayan birçok insan bugün toprağın altında ve öbür dünyada yaptığı hataların bedelini ödeyeceği günü bekliyor. Hiç bir canlı bu dünyada sağ kalmayacak ve herkes bir gün bu dünyadan ebediyete yolcu edilecek.

Allah onunda hayırlısını versin… Elimizdeki imkânların kıymetini bilmemiz için şuanda bile fırsatımız var. Fırsatımız varken, gelin bu yanlışlardan dönelim ve doğru yola yönelelim. Her insan eşittir bu dünyada. Herkes yaşamayı hak ediyor. Düşenin elinden tutalım. Yardıma muhtaç olana yardım edelim.

Dürüst olalım; dürüst olmak için ilk adımı biz atalım. Kimsenin hakkında konuşmayalım ve kimse için kötü söz kullanmayalım. Yeni bir Dünya’nın temelini iyi niyetimizle atalım ve bu iyiliği herkese ulaştırmak için, toplumun doğru işlere yönelmesi için fedakârlıklar yapalım. Unutmayın, bu dünya gelip geçici. Madem geçici bir hayatın içinde, kısa bir ömür sürdüreceğiz, o halde kalıcı eserler bırakmaya çalışalım. Dürüstlüğün galip geldiği bir hayat için haydi, ilk adımı sen at ve dürüst bir yaşam için mücadeleni ver!

 

#SuatBEZENG – 22/11/2015- Brüksel

 


Like it? Share with your friends!

71 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments