Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

Dünyada koronavirüs dalgası şiddetini arttırmaya devam ediyor

Ben bugün söylüyorum ama eminim ki yarın olacakların özeti olacak, çünkü atalarımızda söylüyordu “görünen köy kılavuz istemez” diye. Herşey açık bir şekilde görünüyorsa peki neden herkes göremiyor veya nasıl oluyorda kör muamelesi görüyoruz?

4. Dalga
5. Dalga
6. Dalga

İnsanlar ölmeye devam edecek.
Siyasetçiler aşı yokken dahi gevşeme deyip duruyordu neden? neden istiyorlar? Ekonomisi çöken bir ülkeye kimse lider olmak istemez. Bu ekonomik krizin zaten bedeli bu ölen insanlara ödetiliyor. Ve aşı bulundu, herşey çok güzel gidiyor. Aşı tam anlamıyla kendini ıspatlıyor, Dünyadaki tüm hükümetler koronavirüse karşı rövanşa hazırlanırken birde bakıyorlar ki yine vaka artışı. Yahu arkadaş milyarlarca avro harcadık sırf kurtulalım diye. Hala vakalar artıyor diye mırıldanma sesleri geliyor anlayabilene. Bu iş ciddi bir maddi kayba dönüşürse herkes emin olsun ki kaçış yok.
Bu her halükarda gerçekleşecek bir senaryo ancak zamanlama ve aşılama dengesi bunu lehimize veya aleyhimize çevirebilir. Akıl biran önce aşı işini bitirip virüsün dolaşımını hızla durdurmayı uygun buluyor ancak herkes aşı olmadığı için bu gerçekleşmiyor.
Kim neden başkasının doğrusunun bedelini ödemek ister ki?
Bu şekilde devam ederse,
Bir süre sonra aşı olmayanları sokağa dahi çıkartmazlar. İşte o zaman aşı olmamış kişi çiplenmiş insan muamelesi görecek. Bunun çünkü başka yolu yok. Sen ülkelerin ekonomisinden güçlü değilsin kardeşim. Hiç kimse aşı yaptırmayanlar ölüyor diye para kaybetmek istemez. Dünyanın dengesi paraya dayalı ve aşı olmak şuanda tek çare. Yine sömürülüyoruz, yine çip takılmıştan beter haldeyiz ama en azından pandemiyi bitirecek bir şansımız var ve bunun kıymetini bilmeli ayrıca Allah’a şükretmeliyiz. Ya bir aşımız olmasaydı ve tüm işletmeler kapalı, halk iş yerlerini yağmalamış, sokaklarda kaos yaşansaydı, ne yapardık? Marketleri ortada birşey yokken yağmalayanlar bugün hala aynı senaryo yaşansaydı ne yapardı? Polisler iş bıraksa, hastaneler kepenk kapatsa ne yapardık?
Allah şükürler olsun ki aşımız var.
Yoksa gerçekten perişan olmuştuk..
Gidip aşınızı olun,
Ancak, şifayı aşıdan değil Allahtan bekleyin,
Hayırlı geceler dilerim cümleten.