Belçika’da yeni türeyen dolandırıcılık yöntemleri yok artık dedirtiyor.

Her fırsatta insanları dolandırmaya çalışan çeteler, yeni yöntemler geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde polis merkezlerine yapılan ihbarlarla ortaya çıkan dolandırıcılık girişimlerine bir yenisi daha eklendi.

Posta kutularına ceza faturası atarak olmayan faturayı ödettiren çete mensupları bu defa şansını mail yollayarak deniyor. Yolladıkları mailde, kendilerini Federal Polis olarak tanıtan çete mensupları, cezai işleme tabii tutulduğunu ve ödemeyi yapması gerektiğini, posta kutusuna da benzer posta alacağını gibi cümleler yer alıyor. Mail şablonunun birebir Federal Polise benzetilmesi ise dikkatlerden kaçmıyor.

Posta kutularınıza gelen zarfları iyi incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Özellikle araba ile yüksek hız yapıldığına dair radar cezalarını iyi incelemelisiniz. Bu bilgilerin herkese ulaşabilmesi için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmayı ihmal etmeyin.


Like it? Share with your friends!

71 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments