Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

DİKKAT! BELÇİKA’DA YENİ DOLANDIRICILIK YÖNTEMİ

Belçika’da yeni türeyen dolandırıcılık yöntemleri yok artık dedirtiyor. Her fırsatta insanları dolandırmaya çalışan çeteler, yeni yöntemler geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde polis merkezlerine yapılan ihbarlarla ortaya çıkan dolandırıcılık girişimlerine bir yenisi daha eklendi.

Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

BELÇİKA TERÖRE ÇÖZÜM ÜRETEMİYOR

Paris’ten Brüksel’e sıçrayan terör saldırganlarına hala çözüm üretilemiyor durumda olan bir ülkenin vatandaşı nasıl huzurlu yaşayabilir sorusu akıllara zarar veriyor.

Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

KİM FARKINDA BURASI BELÇİKA!

Belçika’da yaşarken Belçika’nın güzelliklerinin kimler farkında? Belçika’da  her şeyden önce çok kültürlülüğü görüp yaşayabildik bugüne kadar. Arabı, Arnavut’u hatta Afrikalısı ile bile bir araya gelip kültürlerini yaşayabildik. Trafiği, faturası, sert yasaları ile boğuşurken fark etmeden birçok kültürü tanıdık. İnsanlar arasında çeşitliliği yaşadık. Arapça şarkılar, Arnavutça müzikler dinledik. Arkadaşlarımız oldu, Afrikalısı bile en yakınımızda dostumuz olabildi.

Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

BELÇİKA MEDYASI TÜRK TOPLUMUNU TOPA TUTUYOR!

Belçika’da yaşanan son hadiseler, Müslüman topluluğunu zor duruma düşürdüğü yetmiyor gibi Türk siyasetçileri üzerinden Türkler de yıpratılmaya çalışılıyor. Belçika’da yaşanan sorunları okurları ile paylaşmak yerine, sözde “Ermeni Soykırımı” konusu üzerinden Türk siyasetçileri hedef alınarak Türk toplumu yıpratılmaya çalışılıyor.

Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

AVRUPA’DA İSLAM DÜŞMANLIĞI ZİRVE YAPTI!

Belçika’da gün geçtikçe organize olan aşırı sağcılar Belçika’da yaşayan Müslüman topluluğuna karşı saldırılar başlattı. Bu olayların Paris saldırılarının ardından alevlenmiş olarak beklemede olduğunu biliyorduk aslında. Olayların daha da alevlenmesi için bekleyen sivil toplum kuruluşları, artan İslamiyet düşmanlığı karşısında olayları bastırmak istememiş olması da aşırı sağcıların yapacakları gösterilerde adlarından söz ettirmesine tuz biber ekti.

Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

BRÜKSEL’DE İSLAMOFOBİ’YİDE PATLATTILAR!

Avrupa’da yaşanan hadiseler (Felaketler) her zaman mazlumların adıyla yankılanmıştır. Charlie Hebdo olayı ile patlayan İslamofobi, gün geçtikçe bu felaketlerden güç alarak hızlanmayı sürdürmüştür.