CHP BELÇİKA BİRLİĞİ için bu Pazar önemli bir seçim heyecanı yaşanacak.

Belçika’da uzun çalışmalar sonrasında gün yüzüne çıkan Belçika CHP Birliği, bu Pazar yapılacak seçimler ile yoluna devam edecek. Belçika’da kısa bir süre önce kurulan CHP Birliği, başkan Zuhal Kayhan ve ekibi ile güçlenerek yoluna devam etmiştir. Yapılacak seçimlerin sonucunda başkan Zuhal Kayhan’ın tekrar başkan olması CHP Birliği için gerçekten önem taşımakta. Bugüne kadar sağlam adımlarla adından söz ettiren Belçika CHP Birliği’nin gelecekte de adından söz ettirerek yoluna devam etmesi konusunda başkan Zuhal Kayhan ve ekip arkadaşlarının büyük rolü olacak.

CHP’ye gönül vermiş insanların bu hususu göz önünde bulundurarak, seçimini şahıslar üzerinden değil, partinin geleceğine yönelik yapmalı. Aksi halde, gönül verdikleri Belçika CHP Birliği’nin kapatılmasını CHP’liler dışında da kimse istemez.

Belçika’ya kısa bir süre önce gelen parti temsilciliklerine elimizden geldiği kadar bizlerde takip ederek çalışmalardan bahsediyoruz. Bugün köşemde bu konuyu işlemek istememdeki neden ise, Belçika CHP Birliği’nin bugüne kadar diğer partilere nazaran halkla iç içe çalışmalarda bulunmuş olmasıdır. Başkan Zuhal Kayhan ve ekibi, bu bağlamda her adımda bunu kamuoyuna hissettirerek yönünü hiç değiştirmemiştir.

Bu nedenle seçim yaparken Belçika CHP Birliğinin geleceğini seçtiğinizi ve Zuhal Kayhan ve ekip arkadaşlarının Belçika CHP Birliğinin bugünlere gelmesindeki emeklerini de görmemek yanlış olacaktır.

Suat BEZENG/Brüksel
17-02-2016


Like it? Share with your friends!

85 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments