Kategoriler
⚡ Türkiye Güncel

CEMAL DAĞHAN R.A.M MÜDÜRÜ SEÇİLEREK BAŞARI ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Cemal Dağhan / Foto : Güney Havadis Gazetesi

Adana Milli Eğitiminin yakından tanıdığı, 30 yıllık deneyimi ile yaptığı başarılı çalışmalarıyla, Adana Bürokrasinin, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Sivil Toplum Kuruluşlarının, Yerel ve Ulusal Yöneticilerin, Spor Camiasının, Milli Eğitim Camiasının, takdir ettiği ,18 yılını öğretmenlikle ,12 yılını da idarecilik yöneticilikle geçiren, bir çok başarı ve takdir ödüllerine layık görülen, Adana’nın gururu medarı iftiharı, Çukurova Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Cemal Dağhan, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek az personelle çok iş başarmanın gururunu yaşadı.

GECE-GÜNDÜZ DİNLEMEYEN HİZMET AŞKI

5 yıldır yüreğir RAM Müdürü olarak gece demeden gündüz demeden Milli, Devletçi duygularla, dürüstlüğünden, kişiliğinden ödün vermeden, hizmet aşkıyla birçok iş başaran Cemal Dağhan, “Özel Öğretim Bölüm” Başkanı Bünyamin Oran ve RPDH (Rehberlik Hizmetleri) Bölüm Başkanı Emine Arslan, Müdür Yardımcıları Deniz Muammer Başak ve Özgür Çalık ve birçok işin ehli genç yetenekli personelleri ile Yüreğir, Sarıçam, Karataş, Yumurtalık ve Ceyhan İlçelerin de bulunan 527 Okul ve bu ilçelerin Tüm Özel Eğitim Okullarına eksiksiz, kurallara uygun örnek teşkil edecek hizmeti vererek takdir kazandı.

Adana Yüreğir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Cemal Dağhan, Başarılı çalışmaların dan dolayı Milli Eğitim Bakanlığının uygulamış olduğu Okullar, Kurumlar arası rotasyon ile Çukurova Rehberlik ve Araştırma Merkez Müdürü olarak atandı. Yüreğir RAM Personelleri üzülürken, Çukurova RAM Personelleri tüm çalışan kadrosu ile büyük bir mutlulukla Cemal Dağhan‘ı karşıladı.

Başta Çukurova RAM Müdürü Cemal Dağhan olmak üzere tüm idarecileri ve çalışan ekibi ,yapmış oldukaları başarılı çalışmaların dan dolayı yılın en başarılı RAM Merkezi olarak ödüle layık görüldü.

Dağhan’a, Güney Havadis Gazetesi plaket taktim ederken

ADANA GÜNEY HAVADİS GAZETESİNİN 24. YILINDA DAĞHAN’A BAŞARI ÖDÜLÜ

Adana merkezli, 8 ilde 24 yıldır kesintisiz yayınlarını sürdüren tarafsız Güney Havadis Gazetesi 24. yılında düzenlediği “24. Kuruluş yılı Ulusal Basın Gecesinde” Dağhan’a başarı ödülü takdim etti. Güney Havadis Gazetesinin 488. sayısında, “Bizde Güney Havadis Gazetesi Yetkilileri olarak, gazetemizin 24. Kuruluş yılı Ulusal Basın Gecesinde Yerel ve Ulusal yöneticileri, Kamu Kurum  ve Kuruluşları ,Sivil Toplum Kuruluşları, Adana Halkı veli ve öğrencileri, Milli Eğitim Camiası adına, kurum Müdürü  Cemal Dağhan’a onur plaketi başarı ödülünü takdim ettik.” denildi.  “Cemal Dağhan’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. işte böylesine azmin zaferini yakalayan bir çok başarı ödüllerine sahip olan Türkiyenin gururu medarı iftiharı ” diye vurgu yapan Güney Havadis Gazetesi, “yine başarı ödülüne layık görülen birçok kalıcı ve başarılı hizmetlere değerli imzasını atan başarıdan başarıya koşan ,Cemal DAĞHAN’ın öz geçmişini ve başarılı çalışmalarını siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik. DAĞHAN 1966 yılında Saimbeyli’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini  Kadirli’de  tamamladı. 1985 yılında Gençlik Yılı dolayısıyla Konya’da açılan Türkiye Genç Şairler Şiir yarışmasında Şeref Ödülü aldı. Çukurova Üniversitesi Hatay Eğitim Fakültesi Eğitim Yüksekokulundan 1987 yılında mezun oldu. Şanlıurfa’da Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. 1990 yılında Sivas’a tayin oldu. 1995 yılında Sivas Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen İş Okulu ve Özel Eğitim Alt Sınıf kursunu başarı ile tamamladı.

Cemal Dağhan / Foto : Güney Havadis Gazetesi

Köyde çalıştığı yıllarda “ Okunmayan Gazete Yeni Gazetedir Projesi”  kampanyası başlatarak Hanlı Köyü ve çevresindeki 13 pare köye Sivas Merkezde ki apartmanlardan topladığı son bir haftalık gazeteleri paketleyerek öğrencilerinin yardımı ve köy posta arabaları aracılığıyla dağıtım yaptı. 1996 yılında Mersin’e Sınıf Öğretmeni olarak tayin oldu. Haziran 2000’de Anadolu Üniversitesi’nde İlköğretim Türkçe  Öğretmenliği  Lisansını  tamamladı. Sivil Savunma, tırmanış, bilgisayar, çeşitli hizmet içi eğitim (öğretmenlik donanımını arttırıcı   rehberlik…) kurslarını tamamladı. Trafik ve Çevre Öğreticiliği, Direksiyon Öğreticiliği, 7 aylık İngilizce Dil Kursu, Kolaylaştırılmış Okuma Yazma Eğitimi (KOYE) kursu, Zihinsel Engellilerin Eğitimi konulu sertifika programını başarı ile tamamladı. 2006 yılında alan değişikliği yaparak özel eğitime geçti. Sırasıyla Eğitim Uygulama Okulu, Eğitim İş Merkezi, İş Okulu ve Zihinsel Engelliler Özel Eğitim Sınıfı Öğretmenliği yaptı. Mersin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki kurumda engelli öğrencilerle izcilik çalışmaları yaptı. 2008 Mart’ta PERFECT dergisinde “ Zihinsel Engelliler İzcilikte Engel Tanımıyor. “ konulu yazısı yayınlandı. 2008 yılında açılan “ Wood  Badge ” kursunu başarı ile tamamladıktan sonra “ Türkiye’de İzciliğin Tarihi “ tezini hazırlamıştır.  2 Tahtalı Asistan İzci Lideridir. Mersin İl İzci Kurulunda 4 dönem genel sekreterlik yapmıştır. Geleneksel  Çocuk Oyunları Hakem ve Antrenörlüğü, Muay Thai  Ulusal hakemi olarak görev yapmaktadır. Adana İli Yüreğir İlçesi Fevziye Çelik İlköğretim Okulu’nda Özel Eğitim Öğretmeni iken görevde yükselme sınavı sonucunda  11 Haziran 2014  tarihinde Adana/Yüreğir Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde kurum müdürü olarak görevine başlamıştır. Kurum Müdürü olarak görev yaptığı 2014-2018 yılları arasında ki  görevinin dışında birçok uluslararası, ulusal ve il geneli çalışmalarında çeşitli başarıları olmuştur.

Cemal Dağhan / Foto : Güney Havadis Gazetesi

Yüreğir Kaymakamlığının düzenlemiş olduğu uluslararası ETRAC Atlı Okçuluk Festivali projesindeki koordinasyon çalışmaları nedeniyle üst makamlar tarafından Başarı Belgesiyle ödüllendirilmiştir. Yüreğir Kaymakamlığı ile birlikte özel eğitime muhtaç çocukların atlı terapi eğitimleri için AT’ La Gel Engelleri Birlikte Aşalım Projesi ile 3 ay boyunca bu projede görev almış ve Başarı Belgesiyle ödüllendirilmiştir.  UÇ’ ta Yamaçları Aşalım ve Sanat Engel Tanımaz Resim Yarışması Projeleri ile özel eğitime muhtaç çocuklar için çalışmalar yapmıştır. AGESDER Derneği İle ulusal Akdeniz Geleneksel El Sanatları Festivalindeki görevleri için üst makamlar tarafından Başarı Belgesi İle ödüllendirilmiştir. Türkiye Yeşilay Derneği İle beraber Adana İlinde Bağımlılıkla Mücadele konularında  eğitim ve seminer çalışmaları yapmaktadır. 29 Haziran 2015 tarihinde Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin iki yıl süreli Hukuk Bölümü, Adalet   Programından  mezun olan , zaman zaman Adliye Bilirkişiliği de yapan Cemal DAĞHAN 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Yılın Öğretmeni Olarak seçilerek Adana İlini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Milli Eğitim Bakanlığında  temsil etmiştir. Cemal DAĞHAN evli ve 2 çocuk babasıdır. Bizde Güney Havadis Gazetesi yetkilileri olarak Türkiyenin Gururu medarı İftiharı başarılı RAM Müdürü Cemal DAĞHAN’ın yerinin Ankara Genel Müdürlük Olduğuna İnanıyoruz, başarılarının devamını diliyoruz Cemal Hocam.” diye ifade de bulunuldu.

Bizde Aktif Media / Aktif TV / Aktif Haber Belçika olarak,
Birbirinden önemli çalışmalarla hizmet aşkının örneğini hafızalarda oluşturan, Cemal Dağhan’a başarılar diliyoruz.

VE EVET;
Bu adam benim Öğretmenim!
Bizlere, geleceği armağan eden,
Türkiye’nin geleceğini inşa edecek olan bizlerin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan,
Büyük emekler harcayan,
Gecesini gündüzüne koyan bu adam evet, Öğretmenim!
Yolunuz açık, ömrünüz uzun olsun inşallah Öğretmenim!
Seni çok seviyorum. Yolun açık olsun, nice güzel başarılara inşallah.

Mersin 23 Nisan İlköğretim okulu öğrenciniz
Suat Bezeng

FOTOĞRAFLAR

 

 

 

 

Haber & Fotoğraflar : Güney Havadis Gazetesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir