Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

BÜYÜRSEN, KISKANILIR VE YIPRATILIRSIN!

Sevgili okurlar, 18 Nisan 2013’te yayına giren internet gazetemiz www.aktif.be ‘ye uzun zamandır saldırılar gerçekleşmekte. Bu saldırılar, İP bazlı ve kelime bazlı yapılmakta. Sitemizi spam’a düşürmeye çalışarak, dünya sıralamasını tutan Alexa’da bir ayda 1 milyon 300 bin gerilememize neden oldu. Bu rakam toplamda neredeyse 2 milyonu bulmakta. Yaptığımız çalışmaları ve Belçika’nın yanı sıra Avrupa’da ilk sıralarda olmamızı kıskananlar, bizleri böyle yok edebileceklerini sanmaktalar.

Elbette profesyonel teknik ekibimiz bu konuyu gündemine almış olup, gerekli çalışmalara başlamıştır. Bizlere bu saldırıları yapanlar bilmeliler ki, yapılan saldırılar ile bizlerden hiçbir şey alamazlar. Dünya sıralamasında hiç olmazsak bile, bizler bir şey kaybetmeyiz. Bu bağlamda, yapılan saldırıları da hukuki yollardaki haklarımızı da kullanacağız.

Avrupa’nın en çok takip edilen internet gazetesini böyle basit uğraşlar vererek yok edebileceğini sananlar, bizim güçlenmemizi sağlıyor. Elbette sistemimiz güncellense de eksiklerimiz olabiliyor. Bu vesile ile bizlerde kendi eksiklerimizi görmüş oluyor ve müdahale ediyoruz. Aktif Haber Belçika olarak, Belçikalı Türker’in gücünü her fırsatta hissettirmeye devam edeceğiz.

**************

Belçika Türkçe Medyası daha da zayıflamaya başladı.

Türk firmaları reklam bütçesini kapatınca Belçika Türkçe Medyası ’da ölmeye terk edilmiş oldu. Gelir seviyesinin sıfırları bulduğu bu dönemlerde, bizlere yaptığı faaliyetleri takip etmemiz için çağrı yapanlara bende burdan bir çağrı yapmak istiyorum. Yıllık her kurum ufak bir miktar katkı sağlamış olsa, Belçika Türkçe Medyası kalkına bilir. Zaten çok büyük meblağlar istediğimizde yok ancak siz bizi es geçerseniz, sizi takip edecek bir medya olmayacak. Son aylarda bunu açıkça göstermiş olmalı. Bizlerin daha güçlü olabilmesi için, bizlerin desteklenmesi gerektiği unutulmamalı.

********************

Youtube üzerinden oluşturduğumuz “Önümüz Avrupa” kanalı üzerinden Belçika’da bir ilk gerçekleştirdik. Kısa filmler, Vloglar, gündem değerlendirmesi şeklinde çalışmalarımız devam ediyor. Erdal Şişdağ ile “Araba Sohbetleri” devam ederken, gazeteci arkadaşım Cafer Yıldırımer ile geçtiğimiz günlerde “Masabaşı Nargile Sohbetleri” programımızın ilkini gerçekleştirdik. Nargile Sohbetlerinin ilk konuğu olarak bizleri sevindiren Saint Jossee belediye başkanı saygıdeğer Emir Kır’a tekrardan buradan teşekkür etmek istiyorum.

Saygılarımla.

Suat BEZENG
13.12.2015-BRÜKSEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir