128 shares

Futbol takımı tutan ve uğruna silahla, bıçakla, acımasızca rakip takımın taraftarını öldüren; siyasi partiler için 40 yıllık dostluğunu bitiren, abisine, kardeşine küsen, siyasi parti liderine “canım sana feda olsun, Allah benim canımdan alsın senin canına versin” diyen kaç tane millet vardır şu koca dünyada. Biraz düşünmek gerekir, ne hale gelmişiz görmek vah çekmek gerekir. Ya kendi görüşüne saygı beklerken bir başka görüşe küfredenlere ne demeli? Onların ne olduğu da belli değil.

Ayrıca bu tarafsızlık safsatası neymiş söyleyin de bizde bir
anlayalım? CHP’ye gidiyorsun CHP’li oluyorsun. AK partiye gidiyorsun AK Partili oluyorsun, Saadet’e gidiyorsun Saadetli oluyorsun. Ne yapacağız peki? Küflenmiş beyinlerinizde birilerini bir tarafa sıkıştırmak zorunda mısınız?

Oy kullanırken ne yapacağız peki?
Tarafsız kalmak için bütün partileri işaretleyip oyu mundar mı edelim? Ya da siyasi görüşünden dolayı kendi ırkımızı mı dışlayalım? Kimse kimsenin görüşüne katılmak zorunda değil. Birileri taraf belirtmiyorsa onu bir tarafa sıkıştırmak zorunda değiliz. İsteyen istediği partiye oyunu verir, istediği takımı tutar. Bu o kişiyi ne “hırsız yapar, ne vatan haini yapar” nede dışlamamızı olanak tanır. Eğer ortak derdimiz vatanımızsa tüm bu sıkıntılarla bir adım ilerleyemeyeceğimizi bilmemiz gerekir. Bunlar ancak bizi felakete sürükler. Yıllarca sağ dediler öldürdüler, sol dediler öldürdüler, Türk dediler, Kürt dediler, Alevi dediler, hala bıkmadınız mı?

 

 


Like it? Share with your friends!

128 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments