Kategoriler
⚡ Diğer Konular

Bu tarafsızlık safsatası neymiş söyleyin de bizde bir anlayalım?

Futbol takımı tutan ve uğruna silahla, bıçakla, acımasızca rakip takımın taraftarını öldüren; siyasi partiler için 40 yıllık dostluğunu bitiren, abisine, kardeşine küsen, siyasi parti liderine “canım sana feda olsun, Allah benim canımdan alsın senin canına versin” diyen kaç tane millet vardır şu koca dünyada. Biraz düşünmek gerekir, ne hale gelmişiz görmek vah çekmek gerekir. Ya kendi görüşüne saygı beklerken bir başka görüşe küfredenlere ne demeli? Onların ne olduğu da belli değil.

Ayrıca bu tarafsızlık safsatası neymiş söyleyin de bizde bir
anlayalım? CHP’ye gidiyorsun CHP’li oluyorsun. AK partiye gidiyorsun AK Partili oluyorsun, Saadet’e gidiyorsun Saadetli oluyorsun. Ne yapacağız peki? Küflenmiş beyinlerinizde birilerini bir tarafa sıkıştırmak zorunda mısınız?

Oy kullanırken ne yapacağız peki?
Tarafsız kalmak için bütün partileri işaretleyip oyu mundar mı edelim? Ya da siyasi görüşünden dolayı kendi ırkımızı mı dışlayalım? Kimse kimsenin görüşüne katılmak zorunda değil. Birileri taraf belirtmiyorsa onu bir tarafa sıkıştırmak zorunda değiliz. İsteyen istediği partiye oyunu verir, istediği takımı tutar. Bu o kişiyi ne “hırsız yapar, ne vatan haini yapar” nede dışlamamızı olanak tanır. Eğer ortak derdimiz vatanımızsa tüm bu sıkıntılarla bir adım ilerleyemeyeceğimizi bilmemiz gerekir. Bunlar ancak bizi felakete sürükler. Yıllarca sağ dediler öldürdüler, sol dediler öldürdüler, Türk dediler, Kürt dediler, Alevi dediler, hala bıkmadınız mı?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir