Bugün Aktif TV olarak Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” mitingindeydik. Şuana kadar gerçekleştirdiğimiz yayınlarımız birkaç saat içerisinde 100 bin vatandaşımız tarafından izlenilip, 4 binin üzerinde beğeni ve paylaşım aldı. Yarın akşama kadar bu izlenme oranlarının 300binin üzerinde olacağını ön görmekteyiz. Bu bağlamda bir kez daha ifade etmek isterim ki, bugün Aktif TV aracılığı ile Belçikalı Türkler sadece bir TV kanalı sahibi olmuyor. Aynı zamanda Belçikalı Türklere ulaşabilecek bir iletişim ağı oluşturuyor.

Böyle bir iletişim ağı Belçika’da bugüne kadar maalesef bizden önce oluşturulamamıştı. Bizler bu vesile ile üzerimize düşen görevi Allah için, milletimiz için icra ettik etmeye de devam edeceğiz.

Bu gibi iletişim ağlarının Türk toplumunun elinin altında olmasından rahatsız olanlar, her fırsatta bizleri hedeflerine koyarak bizi dolayısıyla yaptığımız işleri yıpratmaya çalışıyorlar. Her ne kadar birçok STK, Dernek ve kuruluşlardan gerekli desteği görmemiş olsakta, yapmaya çalıştığımız şey her neyse, kanımızın son damlasına kadar devam ettireceğiz. Bu dernek ve STK gibi kuruluşlarında bilmesi gerekiyor ki, bu piyonlara dolaylı yollarla katkı sağlıyor, milletimizin geleceğiyle oynuyorlar. Hiç kimsenin yaptığı yanına kâr kalmaz. Bir Suat gider, bin Suat gelir, bu bayrak hiç bir zaman sahipsiz kalmaz!

Şükürler olsun ki, biz bu yola çıkarken sadece Allah’ın rızasını talep ettik; ondan istedik ondan bekliyoruz, sabrımızla, şükrümüzle. Milletçe, sadece terör örgütleriyle değil aynı zamanda içimizde bizi birbirimize kırdıran piyonlarla da mücadelemizi etmeliyiz. Birlik olmanın gururunu görmüş olduğumuz birgün de dileğim, inşallah birgün içimizde biriken birliktelik sevdası bizden sonra ki nesillere miras kalmaz.


Like it? Share with your friends!

71 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments