Bırakında yargı işini yapsın

Diyorlar ki, yahu bu adam konuşmasaydı "bu ahlaksızlık ortaya çıkmazdı, hemen başladınız yok dinimize hakaret ettiniz" bilmem ne.

Bunu doğru kabul etmemiz için olanlara ve bitenlere bakmamız gerekir. İnsanlar bu arkadaşın iftirasına karşılık,

Haşa, Peygamberimize hedef göstererek “oda 6 yaşında kızla evlenmemişti” gibi iğrenç söyler sarf ediliyor. Ve bunun gibi binlerce farklı noktadan milyonlarca iftirayı bir tek kişinin ortaya attığı iftirayla pekiştiriyor. Direk olarak Allah’ı, Dinini, Peygamberini hedef alıyor.

Bunu inkar edebilir misiniz? Bugün istismar edildiği iddia edilen kız çocuğunu bile sizin yüzünüzden doğru dürüst konuşamadık. Çenenizi kapatmadınız ki? Başladınız iftiralara. Dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir dine hakaret edemezsiniz. Ama ülkemizde bu iş çığırından çıkmıştır.

Hiç kimse iman etmek zorunda değil ama herkes saygı duymak zorundadır. Bunu sözde haberleştiren arkadaş, cemaat yönünü bastıra bastıra konuşmamış olsaydı, bugün bu kızla ilgili ne oldu ne bitti doğru dürüst bilgiler ortaya çıkardı.

İstismar var ise toplum olarak herhalde tepki göstereceğiz. Hatta bununla da sınırlı kalmayacağız. Ancak şuanda yargı bir kararını vermemiştir. Gerçek nedir belli değildir. Akli selim insanlar bu gibi durumlarda yargının alacağı kararı bekler. Ona göre hareket ederdi.

Aklınız olmadığı aşikardır. Ancak, iddialar üzerinden İftiralarla fikir beyan edilemez veya eleştiri de bulunulamaz. Çünkü şuanda kesin bir şey yok ortada. Konuştuğunuz her cümle boştur. Anlamsızdır. Gereksizdir. Fitneden beterdir. Bırakında yargı işini yapsın.

Suat BEZENG

Suat Bezeng; Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Bezeng Mersin doğumlu olup, Belçika’nın başkenti Brüksel’de yaşamaktadır.
Başa dön tuşu