Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

BELÇİKALI TÜRKLER TEHLİKE ALTINDA

Belçika’da yaşamın zorlukları daha önceleri oldukça sık işlediğimiz konulardan biri olmuştur. Avrupa terörü yaşarken artan işsizliklerin boyutu ortaya çıkıyor.

İşsizliğin üzerine eklenen faturalar ile çekilmezleşiyor. Psikolojisi bozuk insanların yüzde olarak çoğunluğu olan Belçika’da ise insanlar stresini sosyal medya da atmayı tercih ediyor. Sosyal medya günlük hayatımızın bir parçası haline gelmişken yapılan paylaşımların önemi ön plana çıkıyor.

Neredeyse birbirini henüz tanımıyorken gönderilen arkadaşlık istekleri hiç sorgulamadan kabul ediliyor. Bu kadar cazip hale gelen sosyal medya siteleri fırsata çevriliyor ve sizi takip ederek evleriniz, iş yerleriniz soyuluyor. Belçika’da yaşayan Türk vatandaşları, diğer kökenden insanlardan çok daha fazla bu konu da duyarsız kalıyor.

Hırsızlar için en çok tercih ettiği yöntem olarak bilinen sosyal medya siteleri sadece bu konudan değil çocuk tecavüzünden, organ mafyasına kadar birçok gözü dönmüş insana aracılık ediyor.

Bu bağlamda yaptığımız bir araştırmaya göre Belçika’da yaşayan sosyal medya kullanıcıları neredeyse %80’i tanımadığı halde gelen arkadaşlık isteğine olumlu dönüş yapıyor ve topluma zarar veren insanların önünü açıyor.

Sosyal medya kullanıcıları bunları dikkate alarak arkadaşlık isteği kabul etmeliler. Çocuklarımızın da bunları bilmeleri ve anlamaları da gözü dönmüş bu canilerin sevdiklerinize zarar vermesini engelleyecektir. Bilginin paylaştıkça çoğaldığını unutmamak gerekiyor. Yazımızı paylaşarak vatandaşlarımızın bilinçlenmesine katkı sağlayarak bu oluşacak sıkıntıların önüne geçebilmemizde fayda sağlayacaktır.

Saygılarımla,
Suat BEZENG-Brüksel (08/08/2016)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir