Kategoriler
⚡ Belçika Güncel

Belçika’da Üniversite öğrencileri yıl sonuna kadar bilgisayarla okuyacak!

Belçika’da Fransızca konuşan üniversitelerin rektörleri arasında yapılan istişarelerin ardından uzaktan eğitimin dönem sonuna kadar, yani 16 Mayıs’a kadar uzatılması kararı alındı.
Sınavların sürdürülmesi sorusu henüz kararlaştırılmamıştır.
 
Yapılan açıklamada “Sınavların organizasyonu hakkında karar almak için çok erken. Ancak, hareketlilik ve insanların gruplandırılmasına ilişkin bazı kısıtlamaların yıl sonuna kadar yürürlükte olma olasılığını tahmin ediyoruz ve Bu nedenle, Belçika’da yaşayacağımız sağlık durumuna en uygun eğitim, teknolojik ve lojistik çözümleri sunmak için şimdi tüm olası senaryolara hazırlanmaya karar verdik. Amacımız, akademik yılı uzatmaktan ve eğitim faaliyetlerini bir sonraki akademik yıla ertelemekten kaçınmak ” denildi.
 
FEF için erken karar
 
Foto @Facebook
Foto @Facebook

Ancak Frankofon Öğrenci Federasyonu (FEF) aynı düşünceleri paylaşmaktan çok uzak. FEF Başkanı Chems Mabrouk “Çok hızlı bir şekilde alınan bu karar bizi şaşırtıyor. Muhafaza önlemlerinin ne kadar süreceğini henüz bilmiyoruz ve üniversiteler zaten yıl sonuna kadar öngörüyor. Sorun şu ki uzaktan kurslar hem öğrenciler hem de öğretmenler için bir sorun meydana getiriyor. Herkesin bir bilgisayarı yok ve bilgisayar hatası olmadan 500 öğrenci ile çevrimiçi olmalarını sağlayan bir bağlantısı var mı? sorusundan endişeleniyoruz” diyor.

 
Öğrenci Federasyonu, yazılı materyallerin bir internet bağlantısının kaprislerine bağımlı olmamaları için öğrencilerle okulda devam etme konusunda kararlı..
Haber : Suat Bezeng
Foto   :  AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir