Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

BELÇİKA MEDYASI TÜRK TOPLUMUNU TOPA TUTUYOR!

Belçika’da yaşanan son hadiseler, Müslüman topluluğunu zor duruma düşürdüğü yetmiyor gibi Türk siyasetçileri üzerinden Türkler de yıpratılmaya çalışılıyor.

Belçika’da yaşanan sorunları okurları ile paylaşmak yerine, sözde “Ermeni Soykırımı” konusu üzerinden Türk siyasetçileri hedef alınarak Türk toplumu yıpratılmaya çalışılıyor.

Başta Saint Josse belediye başkanı ve Federal Milletvekili olan Emir Kır’ı hedef alan Belçika Medyası, 24 Nisan’da İxelles belediyesine yerleştirilen sözde anıtın önünde kutlamalar yapılırken, Türk kökenli Emir Kır’ın bahsi geçen anma töreninde olmamasını eleştiriyor. Anıtın önüne MR Ixelles Belediye Başkanı Dominique Defourny, MR Uccle Belediye Başkanı Armand de Decers, MR Molenbeek Belediye Başkanı Françoise Schepmans ,CDH Kültür Bakanı Alda Greoli’nin olduğunu ifade ederken Emir Kır’ın orada olmaması ve kutlamadan bir gün önce Emir Kır’ın Passage 44’te “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak” Facebook hesabından “Modern Türkiye’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bayramı dünya çocuklarına adadığı için teşekkür ederim” şeklinde yazı yazması gündeme getiriyor.

LE VİF DERGİSİ 28 NİSAN HABERİYLE PAYLAŞTI
Le Vif dergisinin 28 Nisanda paylaştığı bu haberde, Belçika’da Ermeni Soykırımı ile alakalı tasarıların memnun edici olmadığını da açıkça ifade ediliyor. Türk toplumunu sözde “Ermeni Soykırımı” iddiaları ile yıpratmak isteyen Belçika Medyasına karşı sosyal medyada tepkiler artarak da devam ediyor. Her fırsatta, Türk ve Müslümanları hedef alan Belçikalı siyasetçiler ve Belçika Medyasına karşı Türk STK ve derneklerinin yapacağı girişimler bekleniyor.

Bu konunun takipçisi olarak, sosyal medyada haberimizi paylaşarak herkesin görmesini sağlayalım.

Saygılarımla
Suat BEZENG
28 Nisan 2016

IMG_3953

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir