Avrupa’da yaşayan insanlar için kabullenilmiş bir gerçek maalesef bu durum.

Avrupa’da her geçen gün biraz daha kriz artıyor ve alınan önlemlerin devreye giremeyişiyle birlikte, Avrupa’da yaşamak daha da zorlaşıyor. Avrupa’nın kendi içinde yaşadığı sıkıntılara ağırlık vermesi gerekirken, teröre kucak açıyor olması, ileri de “acaba bu kriz Avrupa’yı bitirecek mi” sorularını akıllara getiriyor.

Geçtiğimiz aylarda İngiltere’nin Avrupa birliğinden çıkmak istemesiyle, Avrupa’da işlerin daha da zorlaştığını ve referandumdan da olumlu sonuçların çıkmasıyla birlikte de durmun vahametini gözler önüne sermişti. Avrupalı siyasetçiler teröristin geleceğini hazırladığı kadar Avrupa’nın da geleceğine yönelik tahminler üretip, olanak sağlaması gerekir.

Avrupa’da artan işsizlikle birlikte, Avrupa’da yaşayan birçok göçmen geldiği ülkesine kesin dönüş yaparken, Avrupalılar ise, Türkiye ile bozulan ilişkisinde mülteci krizi yaşamamak için sessizliğe bürünüyor.


Like it? Share with your friends!

57 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments