İngiltere’nin ardından tarihi olarak önemli bir güne denk gelen Anvers saldırısının detayları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Bugün terör saldırısı suçlamasıyla hakim karşısına çıkacak olan Fransız vatandaşı 39 yaşında ki Muhammed R ‘nin aslında kırmızı ışıkta hızla geçerken polisler tarafından fark edilmesiyle engellendi. Polislerin dikkatli tavrı 39 yaşında ki Muhammed R’nin kaçması ve ilk fırsatta da izini kaybettirmesi gerekiyordu ancak Belçika polisleri onu kimseye zarar vermeden kıskıvrak yakalayarak sorgulamak üzere polis merkezine götürdü.

Aracında çeşitli yasa dışı malzemeler bulunduran 39 yaşında ki Muhammed R.’nin Fransız vatandaşı olduğu ve Fransa ‘da yaşadığı belirtiliyor. Saldırı değil dememiz bu durumda anlamlı olacaktır. Belçika polisinin dikkatle asayiş kontrolü yapmış olmasından dolayı bugün belki de onlarca, belki de yüzlerce canın kurtulması sağlandı.

Yaşadığımız bu sancılı sürecin içerisindeyken, kalabalık ortamlardan uzak kalmalı, panik halindeyken ise polis ve sağlık memurlarının işlerini kolaylaştırmalıyız. Terör laneti tüm dünyayı kasıp kavuruyorken dikkati elden bırakmamak gerekir.

39 yaşındaki Muhammed R’nin aracında bulunan malzemelerle birçok vatandaşımıza zarar verebileceği ifade ediliyor. Geçtiğimiz aylarda DAEŞ’in Anvers’te yayımladığı video’da yer alan mesajın üzerine bu olayın yaşanması Anvers’te yaşayan vatandaşların tedirginleşmesine neden oldu.


Like it? Share with your friends!

43 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments