Yıllardır birçok konuyu yaptığım iş gereği polemiğe girmemek adına görmezden geldim. Özellikle Türkiye ile alakalı konular yerine yaşadığımız ülkenin kendi sorunlarını gündeme getirmek onlara çözümler üretme gerektiğini vurguladım ancak zaman zaman durumu değerlendirmek, yaratılan bilgi kirliliğine değinmek gerekiyor. İdlib’e girmek üzereyken yani meclisten teskere çıkmak üzereydi Fırat Kalkanı operasyonu başlatılmak üzereydi o zamanda duyarsız kalamamış, yapılacak operasyonun bize Afrinin kapısını açacağını söylemiştim.

Bu iki operasyonun gayesi aynı olsa da başlatılan operasyonun ilerleyişi çok farklı. Tabir yerindeyse bize İdlibte, Cerablusta, El babta edindiğimiz tecrübeler Afrini sonrasında ise Menbiç sonrasında Rakka sonrasında Deyr ez Zor sonrasında Haseke/Kamıslı terörün bitmesini isteyen, hergün şehit vermeyelim diyenler 30 küsür yıldır terörü lanetleyenler fikri zikri ne olursa olsun Cumhurbaşkanının yanında durmalı.

Bugün birlik olmazsak yarın bir araya gelecek bir ülkemiz olmayacak. Bugün ABD’nin çabaları boşa çıktı. Rusya Esad rejimine karşı kuluçkada hazır olda bekliyor. ABD ise kolidoru haline getirdiği Irak/Suriye den tekme yemek üzere. Deli danalar gibi çözüm üretmeye, yatırım yaptığı terör örgütlerini kurtarmaya çalışıyor. Eğer bir nokta da birleşeceksek bu son noktadır. Afrin demek terörün kökü demek, Afrin demek, terör besleyicilerinin suratına Osmanlı sillesini hatırlatmak demektir. Bugün Türkiye dünya kamuoyunda manşetten veriliyor.

İslam çoğrafyası Türkiyeden cesaret alıyor. Ümmedin geleceği Türkiyenin alacağı kararla şekil alıyor. Bu yüzden Afrin önemli, bu yüzden Zeytin Dalı! Allah devletimize, milletimize, Mehmetçiğimize zeval vermesin! Hakkın nuru gece gündüz, kar kış demeden milletimiz için şehadete koşan askerlerimizin üzerinde olsun. Bugünler de geçer ama herkes emin olsun hiç bir zaman unutulmaz.

Unutursak dilimiz kurusun!


Like it? Share with your friends!

71 shares
Suat BEZENG

İki ülke arasında, yaşam savaşı veren Suat BEZENG, hep iyimserliğini korumuş ve bu iyimserliğinede kızarak bugünlere gelmiş, nadir bulunan Türkçe severlerden biridir. Suat Bezeng; Aynı zamanda Aktif Haber Belçika gazetesi ve “Dijital Karasal Yayınlar ” gerçekleştiren, Belçika’nın ilk Türkçe TV kanalı Aktif TV‘nin genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor. Suat Bezeng Mersin doğumlu olup, 2011 yılından bu yana Belçika’nın başkenti Brüksel‘de yaşamaktadır.

Comments

comments