Kategoriler
⚡ Köşe yazıları

“ADIMIZI ÇALDINIZ” DİDİ DİDİ DİDİ İSİM DEĞİŞTİRDİ

Sevgili okurlar, yıllardır kafamızı ütüleyen zat-ı muhterem beynindeki karamsar düşünceleri bir köşeye atmış olacak ki, yıllardır kullandığı belçikahaber.be ismini değiştirme gereği duymuş.

Elbette, dileyen dilediği isimde işini yapar götürür ancak “adımızı çaldınız, fırıldaklar, adımızı kullanıyorlar, dergimiz ellerde gönüllerde” diyerek bugüne kadar kafamızı ütüleyen bu zat-ı muhterem, olayları bugüne kadar çarpıtarak bu toplumu kandırabileceğini sanıyor. Bugüne kadar yalanlarıyla Belçika’da yaşayan Türk toplumunu yanlış yönlendiren ve kendine “duayen” diyen bu zat-ı muhterem, vergi borçları ve matbaa borçları yüzünden isim değiştirdim diyecek değil. Madem o diyemiyor biz doğruları söyleyelim dedik.

Geçtiğimiz aylarda patron çıldırdı “ kapatıyoruz %50 indirim” yazısı yazan iş yeri sahipleri gibi kapatacağını duyurup, toplumun iyi niyetini suiistimal etmesi yetmemiş olacak ki isim değişikliğine gitmiş. Tabi “ adımızı çaldılar, fırıldaklar, kopya edildik” diyerek zemini hazırlanmış bir değişiklikti.

Belçika’da yaşayan Türk toplumu olarak bu gibi kendini uyanık sananlara dikkat etmek gerekiyor. Toplumun gelişememesi, bu gibi konularda geride kalması ve iyi niyetinin bu kadar çabuk suiistimal edilebilmesi, bu toplumun olayları yanlış gözle yorumladığının açık ve net ispatıdır.

Çocuklarımıza daha güzel, daha güvenilir bir toplum inşa edebilmek için öncelikle insanların söyledikleriyle, yaptıklarının bir olup olmadığını analiz etmekte her zaman fayda görmekteyiz.

Nice güzellikler dilerim.
Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir